Production Design
Maria Djurkovic
Co-Producer
Redmond Morris
Sound Effects Editor
Martin Cantwell
Supervising Art Director
Karen Wakefield
Casting Director
Lucy Bevan
Art Direction
Steve Carter
Director of Photography
Mike Eley
"A" Camera Operator
Mike Eley
Producer
Carolyn Marks Blackwood
First Assistant Director
Barrie McCulloch
Post Production Supervisor
Meg Clark
Casting Associate
Olivia Grant
Stunt Coordinator
Marc Cass
Orchestrator
Matthias Gohl
Music Producer
Matthias Gohl
Digital Imaging Technician
Adam Shell
Costume Design
Alice Babidge
Associate Producer
Andrew Semans
Foley Supervisor
Rob Turner
Unit Production Manager
Andrew Bonner
Set Decoration
Tatiana MacDonald
Online Editor
Russell White
Sound Re-Recording Mixer
Paul Cotterell
Script Supervisor
Susanna Lenton
Property Master
Gordon Fitzgerald
Stunt Coordinator
Andy Bennett
Dialogue Editor
Matt Davies
Aerial Director of Photography
Jeremy Braben
Drone Operator
Jeremy Braben
"B" Camera Operator
Agnieszka Szeliga
Underwater Director of Photography
Mark Silk
Still Photographer
Larry D. Horricks
Supervising Sound Editor
Danny Sheehan
Sound Designer
Paul Carter
Sound Re-Recording Mixer
Paul Carter
Unit Publicist
Jonathan Rutter
Makeup Artist
Louise Fisher
Hairstylist
Louise Fisher
Second Assistant Sound
Robert Chen
Hair Designer
Jenny Shircore
Makeup Designer
Jenny Shircore
Art Direction
Max Klaentschi
Unit Publicist
Eugene O'Connor
Special Effects Supervisor
Nick Rideout
"B" Camera Operator
Dion M. Casey
Special Effects Technician
Alan Senior
Special Effects Technician
John Rafique
Best Boy Electric
Gavin Ogden
Executive Producer
Anne Sheehan
Assistant Art Director
James Corker
Camera Trainee
Natasha Saxby
Main Title Designer
Matt Curtis
Orchestrator
Julian Kershaw
Original Music Composer
Stefan Gregory
Orchestrator
Stefan Gregory
First Assistant "B" Camera
Jessie Brough
Travel Coordinator
Faye Robinson
Standby Painter
Andrew Harvey
Second Assistant "A" Camera
Emin Atilgan
Underwater Gaffer
Bernie Prentice
Hairstylist
Jon Henry Gordon
Dialogue Editor
Oskar von Unge
Storyboard Artist
Rachel Garlick
Casting Assistant
Emma Crompton
Production Coordinator
Bettina Lyster
Marine Coordinator
Dave Shaw
Drone Operator
Jim Swanson
Music Producer
Stephen McLaughlin
Digital Intermediate Producer
Karolina Dziwinska
Visual Effects Producer
Zafar Janjua
Visual Effects Compositor
Dan Victoire
Rigging Gaffer
Mark Johnson
CG Artist
Emanuele Farnesi
Location Manager
Damon Crane
Special Effects Technician
Holly Blenkins
VFX Artist
Louise Aubertin
Digital Colorist
Adam Glasman
Health and Safety
Mick Hurrell
Video Assist Operator
Nick Kenealy
Video Assist Operator
Stephen Lee
First Assistant Editor
Ruth Antoine
Visual Effects Supervisor
James D. Etherington
Construction Manager
Dan Marsden
Post Production Accountant
Lara Sargent
Travel Coordinator
Josephina van Leeuwen
Makeup Artist
Claire Pompili
Hairstylist
Claire Pompili
Musician
Bjarni Frímann Bjarnason
First Assistant "A" Camera
Marie-Sophie Daniel
Graphic Designer
Charis Theobald
Actor's Assistant
Laura Coates
Makeup Trainee
Lucy Hannah Vick
Costume Supervisor
Alex Locke
Dialect Coach
Jamie Matthewman
Third Assistant Director
Alexandra Beahan
First Assistant "B" Camera
Michael Hannan
Data Wrangler
Louis Spanswick O'Brien
Specialized Driver
Lester Jones
Costume Assistant
Olivia Simpson
Location Assistant
Matthew Harrison
Digital Intermediate Assistant
Alexander Phillips
Assistant Location Manager
Joseph Gould
Visual Effects Compositor
Laurence Lavoie
Specialized Driver
Steve Sexton
Visual Effects Compositor
Jacob Green
Visual Effects Compositor
Joanna Barcikowska
Visual Effects Compositor
Tom Mortelette
Special Effects Technician
Tom Paine
Production Secretary
Sam Martin
Digital Imaging Technician
Phoebe Fraser
Standby Art Director
Zuzia Mazurczak-Beska
Draughtsman
Iveta Smidtaite
Art Department Assistant
Franco Voltolini
Set Decoration Buyer
Liz Ainley
Assistant Set Decoration
Isabella Faull
Petty Cash Buyer
Katie Carr
Dressing Prop
Georgia Rose Fairman
Dressing Prop
Nick Barton
Dressing Prop
Samuel Cook
Dressing Prop
Lukas Oheix
Dressing Prop
Thomas Davies
Second Assistant "B" Camera
Victoria Hanna
Second Assistant "B" Camera
Pippa Griffith-Jones
Camera Trainee
Niall Daly Enright
Electrician
Anthony Farrell
Electrician
George Lengyel
Electrician
Fabien Peulvast
Electrician
Thomas Woodvine
Electrician
Davie Mitchell
Libra Head Technician
Dave Hideg
Assistant Costume Designer
Mel Page
Costume Standby
Marta Torres Pena
Makeup Artist
Amy De Rees
Makeup Trainee
Grace Firmin
Makeup Trainee
Lucy Moore
Assistant Production Coordinator
Alexandra McArdle
Production Assistant
Josh Newiss
Production Assistant
Lily Lanham-Brown
First Assistant Accountant
Sophie Lyell
Payroll Accountant
Mark Birtchnell
Assistant Location Manager
Caroline Dreesmann
Assistant Location Manager
Sarah Worsley
Assistant Location Manager
Ruben Pereira
Unit Manager
Duncan Flower
Unit Manager
Thomas Kingett
Assistant Unit Manager
Jamie Smith
Security
Paul Etherington
Location Assistant
Akar Faraj
Location Assistant
Akam Faraj
Location Assistant
Lucy Heno
Location Assistant
Harriet Stovold
Construction Coordinator
Milly Webster
Supervising Carpenter
Gary Jobber
Standby Carpenter
Paul House
Standby Rigger
Erion Pemaj
Special Effects Technician
Chris Watson
Special Effects Technician
Dan Vico
Special Effects Technician
Destiny Trow
Transportation Captain
Andrew Blackburn
Specialized Driver
Simon Yearwood
Specialized Driver
Imran Hussain
Specialized Driver
Paul Gatley
Specialized Driver
Mo Din
Specialized Driver
Akram Aleswood
Specialized Driver
Danyaal Ayyaz
Specialized Driver
Salah Dhipan
Specialized Driver
Tristan Folaranmi
Specialized Driver
Val Jones
Specialized Driver
Joseph Jones
Specialized Driver
Joseph Jones Snr
Specialized Driver
Musa Uysal
Specialized Driver
Tomasz Sienicki
Specialized Driver
Grzegorz Zalewski
Specialized Driver
Piotr Wolczek
Specialized Driver
Lee Green
Specialized Driver
Andrew McCormick
Unit Publicist
Ellen Steers
Casting Assistant
Katie Brydon
Additional Second Assistant Director
James Metcalf
Floor Runner
Lucine Canel
Floor Runner
Benji Greenwell
Producer's Assistant
Leah Foster
Producer's Assistant
Tyro Heath
Producer's Assistant
Emily Lowe
Actor's Assistant
Jay Ducker
Chaperone Tutor
Tom Crossland
Catering Head Chef
Steve Clark
Post Production Coordinator
Lucy Randolph
Musician
Greta Salóme Stefànsdóttir
Musician
Bryndís Björgvinsdóttir
Musician
Emil Þorri Emilsson
Visual Effects Compositor
Christopher Lok Wah Tang
Visual Effects Compositor
Hyson Pereira
Visual Effects Compositor
Vadim Davidoff
Visual Effects Compositor
Iain Read
Visual Effects Compositor
Jonathan Atkins-Pott
Visual Effects Compositor
Serena Lee
Visual Effects Compositor
Zeki Doru Ondun
Rotoscoping Artist
Blanca Del Pozo Cavallé De Moya
Rotoscoping Artist
Cameron Butler
Rotoscoping Artist
Philip Johnson
Rotoscoping Artist
Connor Tong
Visual Effects Compositor
Elysia Cunningham
Visual Effects Compositor
Katie Hardwick
Orchestrator
Steve Wright